15 listopada 2015

Quadem przez wyspę Kos

Wyspa Kos jest na tyle niewielka, że bez większego problemu można ją objechać samochodem, skuterem czy quadem w jeden dzień. Praktycznie na każdym kroku znajdziemy taki punkt, z którego bez większego problemu możemy wypożyczyć pojazd. Ceny w wypożyczalniach są różne, samochód można wypożyczyć już od 25 eruo za dobę, skuter od 15 euro, quad 25 euro i bardzo popularny na wyspie rower od 5 euro.

Jak wygląda cała procedura wypożyczenia?

Rower, jak się zapewne domyślacie wypożyczyć może każdy. Jednak samochód, quad czy skuter już nie. Potrzebne będzie nam do tego prawo jazdy.
Przy wypożyczaniu zostaniecie poproszeni o okazanie prawa jazdy, dowodu osobistego oraz podać informację, w jakim hotelu obecnie przebywacie.
My wybraliśmy quad, dlaczego? Wydaje się najpraktyczniejszy chociażby ze względu na to, że można nim wjechać na bardziej wyboiste tereny, nawet na niektóre plaże.
Paliwo, oczywiście tankujemy sami, tyle ile uważamy za stosowne. Pamiętajcie, aby zawsze przed wyjazdem z wypożyczali obejrzeć sprzęt, za wszystkie wyrządzone szkody odpowiadamy oczywiście my wypożyczający. Także, aby uniknąć niepotrzebnych sytuacji obejrzyjmy najlepiej przy osobie, która go nam wypożycza.
Oddając sprzęt pamiętajmy, aby miał tyle samo paliwa ile miał w chwili wypożyczenia.
Nasz quad kosztował 25 euro i prezentował się jak na zdjęciu poniżej :)
A teraz krótka fotorelacja z jazdy quadem. Miłego podziwiania widoków wyspy Kos :)10 komentarzy:

 1. Patrząc na zdjęcia tęsknię za latem. Greckie wyspy są przepiękne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe zdjęcia z wspaniałej wyspy. Ja bym jednak wolała samochód od quadu, bo ono są bardzo hałaśliwe. Bynajmniej ja takie widziałam i słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, są hałaśliwe ale ile w tym frajdy. Wszędzie się wcisną i to ich największa zaleta :)

   Usuń
 3. Myślę, że to najprzyjemniejszy sposób na podróż przez Kos! Promienie słońca na twarzy, wiatr we włosach, widoki, których nic nam nie ogranicza... A w dodatku można dojechać praktycznie wszędzie i zatrzymać się w każdej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku jak tam pięknie, zwłaszcza jak się w tę dzisiejszą pogodę na to patrzy. Lato wracaj...!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne miejsce, widzę ciekawy transport, Fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam na Kos 3 lata temu i były to najlepsze wakacje :) My wypożyczyliśmy skuter na cały pobyt i objechaliśmy nim całą wyspę-łącznie z południowym cyplem, na który nie powinniśmy jechać (tego zakazał nam Pan, u którego wypożyczyliśmy skuter) ale było warto się tam zapuścić :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...