04 maja 2015

'Casa di Fulvio Maria - Bielsko-Biała'

     W województwie śląskim przybywa coraz więcej restauracji, w których Magda Gessler przeprowadza swoje Kuchenne Rewolucje. Tym razem ponownie padło na Bielsko-Biała a konkretniej na dzielnicę Komorowice.

     Casa di Fulvio Maria, czyli Dom Fulvio i Marii – tak właśnie mają na imię właściciele restauracji i tak też nazywa się owa restauracja.

    Lokal oferuje teraz tradycyjną włoską kuchnię. Znajdziemy tutaj między innymi: bruschette z cebulą, sardynkami i pastą z tuńczyka, Carpaccio z ośmiornicy, bakłażany po parmeńsku, doradę z grilla, włoską zupę warzywną minestrone, spaghetti z ikrą tuńczyka, szaszłyk z kalmarów, krewetek i warzyw oraz inne ciekawe włoskie propozycję.

     Restauracja w naszej ocenie wypadła bardzo dobrze, miła obsługa, bardzo czysta sala, wystrój lokalu również niczego sobie.    Spróbowaliśmy dwóch dań. Pierwszym daniem była przepyszna, syta z dużą ilością warzyw ‘Włoska zupa warzywna (Minestrone)’. Niczego jej nie brakowało i z czystym sumieniem możemy polecić. Kosz tej przyjemności to 10 zł.    Danie numer dwa to ‘Ravioli biało czarne ręcznie robione, podane z masłem i świeżą szałwią’ Danie równie dobre, jednak ‘farsz’ wydawał się nam mało doprawiony. Krewetki dobrej jakości. Koszt tego dania to 32 zł – ceny mogą wydawać się wygórowane.     Oprócz typowo włoskich dań w Casa di Fulvio Maria może czy spróbować włoskich win oraz pizzę.

     Restaurację Casa di Fulvio Maria znajdziecie w Bielsku-Białej przy ulicy Młynówka 6.

5 komentarzy:

  1. Ravioli biało czarne wygląda smakowicie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O włoska kuchnia to co dla mnie:) Coś ostatnio mnie właśnie ciągnie do Bielska-Białej:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Byliśmy w Trattori Tadeusza w tym roku, ale jeszcze wtedy nie widzieliśmy, że będzie (a może akurat była) tam rewolucja :) nastepne miejsce do odwiedzenia :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...