11 lutego 2015

'Restauracja PKP / Pyszne Kurcze Pyszne - Gliwice'

     Od 20 września 2014 roku mieszkańcy Gliwic mogą cieszyć się jedyną i niepowtarzalną restauracją. Restauracja PKP / Pyszne Kurcze Pyszne kręci się wokół pociągów. Wzdłuż lokalu możemy zauważyć kilka metrów torów, po których poruszają się modele kolejek, dwie wąskotorówki, jedna duża lokomotywa - są to kopie lokomotyw z trasy Gliwice – Racibórz oraz czerwony tramwaj, który do niedawna był obecny w mieście.


     Zdecydowanie jedną w największych atrakcji w tym lokalu jest dowożenie napoi do stolika przez kolejki. Przy każdym stoliku znajduje się dworzec i właśnie tam można odebrać swój zamówiony napój. Co jakiś czas podjeżdża inna kolejka, która zabiera puste kufle czy szklanki. Przyznaję, że bardzo pomysłowe rozwiązanie.

     Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku jak wygląda taka przejażdżka a poniżej kilka zdjęć z wnętrza restauracji.     Jednak nie tylko kolejki okazały się wielką atrakcją. Kolejną miłą niespodzianką są dania serwowane w tym lokalu. Menu nie jest rozbudowane, dlatego by wszystko mogło być robione na świeżo. Następnym ciekawym pomysłem jest nazewnictwo potraw, które nawiązują do charakteru lokalu. Możemy tutaj zjeść np. cygara maszynisty (wątróbka w tortilli w śmietanowym sosie i zielonym pieprzu), zwiadowca (kotlet de vollaille) czy bocznicę (krem z boczniaków), nie są to jedyne takie nazewnictwa, po więcej zapraszam Was do samej restauracji.

     Po nacieszeniu oka wnętrzem lokalu przyszła pora coś zamówić.
Z wyborem dań nie mieliśmy większego problemu, szybko się zdecydowaliśmy, co będziemy próbować.

    Pierwszym daniem były zupy, szpinakowa oraz bocznica, czyli krem z boczniaków.
Zupa szpinakowa rewelacja, bardzo wyrazisty smak. Bocznica również pokazała się z jak najlepszej strony, bardzo wyrazisty smak boczniaków. Te zupy bardzo Wam polecamy.

Szpinakowa

Bocznica

    Kolejnym daniem był filet kaczki pośpiesznej, czyli pieczona pierś kaczki z żurawiną, do tego wzięliśmy frytki oraz buraczki. Kaczka była dużym zaskoczeniem, bardzo dobrze przyrządzona, nieraz zdarzyło nam się jeść kaczkę, która po prostu nie była dobra, gumowa bądź za bardzo spieczona. W tej restauracji tak nie ma, kaczka jest przyrządzona idealnie, mięso wręcz rozpływa się w ustach do tego sos z żurawiną i już więcej nic nie trzeba. Frytki jak frytki, zazwyczaj są dobre i w tym przypadku również. Tak, więc jeśli wybierzecie się do tej restauracji i będziecie zastanawiać się nad kaczką, możecie ją śmiało zamawiać.


     Lokal zrobił na nas bardzo duże wrażenie, pomysłowością, wystrojem jak i samą kuchnią. Na pewno jeszcze nie raz tam wrócimy.

    Restaurację PKP / Pyszne Kurcze Pyszne znajdziecie w Gliwicach przy ulicy Jasnogórskiej 14A.

7 komentarzy:

 1. Wygląda wszystko smacznie, pomysł z napojami - REWELACJA! Lubię klimaty kolejowe:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tam jest świetnie. Mąż cały czas wspomina jelenia i każe mi się uczyć gotować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładny wystrój, potrawy też niczego sobie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podoba pomysł z tymi kolejkami, widzę, że ludziom pomysłów nie brakuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam, świetny lokal.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lokal ładny, jedzenie beznadziejne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Większość dań jest dobra, ale nad niektórymi powinni jeszcze trochę popracować. Ogólnie super lokal.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...