13 października 2014

'Opuszczony zakład produkcji okien - Sławków'

     Sławków, tutaj znajduje się opuszczony zakład produkcji okien, zaraz przy ruchliwej drodze krajowej DK94 prowadzącej z Katowic do Olkusza. 
    Wszystko wskazuje na to, że zakład został opuszczony całkiem niedawno. Teren nie jest pilnowany przez nikogo, więc z wejściem nie ma żadnego problemu.
     Na terenie zakładu znajduje się duży budynek z dwoma piętrami i piwnicą, opuszczone garaże oraz duża hala produkcyjna.

     Samo miejsce nie jest aż tak przerażające, więc zwiedzanie odbyło się bez większego stresu. Wewnątrz możemy znaleźć sporo pozostałości po zakładzie, przeróżnego rodzaju dokumenty, meble, akcesoria a także ‘urządzony’ pokój bezdomnego, który w chwili zwiedzania nie był obecny. Z tego, co udało mi się ustalić, zakład został przeniesiony w inne miejsce. Dziwne jest to, że nikt nie zajął się pozostawionymi tam dokumentami. Wszystkie dane personalne, osób jak i firm po prostu leżą i każdy może z nimi zrobić, co mu się żywnie podoba.


     Zapraszam na foto relację z wnętrza zakładu.
     I jak Wam się podoba? 

14 komentarzy:

 1. Podstawową zasadą urbexu jest to, żeby nie podawać dokładnej lokalizacji takich miejsc. Zawsze może to przyciągnąć tam jakichś idiotów, którzy wszystko zniszczą. A i eksploratora nikt nie poda do sądu za naruszenie cudzej prywatności i wtargnięcie do obiektu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie dlaczego na praktycznie każdej stronie tego rodzaju podane są dokładne adresy? Świetnym przykładem jest strona forgotten.pl, gdzie znajdziesz dokładną lokalizację każdego z widniejących tam miejsc. My nie zajmujemy się typowo urbexem, tylko polecaniem ciekawych miejsc, a że ktoś jest idiotą i jego celem jest rozwalanie wszystkiego dookoła to już jest jego problem.

   Usuń
 2. Nie sądzę, że ktoś byłby wstanie bardziej to zniszczyć, chyba, że ma takie moce i wyburzy budynek. A co do samego miejsca, to straszny bajzel.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile makulatury... że jeszcze się nią ktoś nie zainteresował :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przykro patrzeć, że dane osobowe tak się walają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też byłam zaszokowana, że rożne dokumenty z danymi pozostawiono w tym obiekcie.Trudno się również nie zgodzić z faktem, że w tym miejscu króluje bałagan.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super jest to zdjęcie drugie od górny z budynkiem na tle chmur :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No niezły sajgon tam został!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie się oglądało, ale mnie by tam nikt nie zaciągnął do środka.

  OdpowiedzUsuń
 9. To jest dawny zakład komunalny nazywał się MZGKiM zlikwidowany w połowie lat90tych, pracowałem na terenie b/komunalki w latach 2000-2003 firma splajtowała w 2002/03, nazwy firmy nie będe podawał bo nie wie czy wolno. Ciekawe do kogo teren należy? i dlaczego nie powstanie tam coś ciekawego...przecież działka jest w bardzo atkakcyjnym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 10. dokumentami się nie przejmujcie. Wiele z tych papierów użyłem jako rozpałki na zimę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre! pewnie mieszkasz w pobliżu... przeglądałeś je? może było coś ciekawego? Pozdrawiam b/pracownik Prod...w

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...