29 września 2014

'Wystawa klocków Lego - Gliwice'

     W Gliwicach w centrum handlowym Europa Centralna od 6 września można oglądać największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego, wystawa trwa do 19 października.
Na powierzchni ponad 1.000 metrów kwadratowych można obejrzeć konstrukcje sięgające kilku metrów wysokości, składających się ze kilkuset tysięcy elementów. Główną atrakcją owej wystawy jest rekonstrukcja Titanica, największa w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych budowli z klocków na świecie. Titanic zaprezentowany jest w skali 1:25. Budowla ma 3 metry wysokości i szeroka na 11 metrów, pochłonęła ponad 500 000 klocków.
Możemy również obejrzeć makiety Lego City o wielkości 25 metrów kwadratowych z częścią mieszkalną i lotniskiem. Wśród eksponatów znajdują się także różne, znane na świecie budowle (Wieża Eiffla, Pałac Kultury i Nauki, Statua Wolności czy Opera w Sidney). Nie zabrakło również miejsc i scen z bajek czy filmów. Uzupełnieniem całości są interaktywne elementy wystawy, wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy pozwalające na własnoręczne uruchamianie eksponatów oraz specjalnie zaprogramowane roboty, reagujące na ruch.

Wstęp na wystawę jest płatny:

Poniedziałek-Piątek

10.00-14.00 cena 9zł
14.00-20.00 cena 12zł
20.00-21.00 cena 8 zł

Sobota-Niedziela

Cena 12zł

Na wystawie można robić dowolną ilość zdjęć, poniżej możecie obejrzeć kilka z nich.

3 komentarze:

  1. Robi wrażenie. Ciekawe ile zajęła budowa... ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dom Muminków i Buka rewelacja :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem pełna podziwu wykonania tych budowli a zwłaszcza tego Titanica, ciężka praca i widowiskowy finał :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...