17 sierpnia 2014

'Sosnowiec Jęzor - opuszczony budynek Dworca PKP'

   Kolejny dzień, kolejna wyprawa i kolejne opuszczone miejsce. Tym razem odwiedziliśmy opuszczony budynek Dworca PKP - Sosnowiec-Jęzor.

     Wybraliśmy się tam w trójkę, z dojazdem nie było większego problemu, jednak okolica, w jakiej znajduje się budynek dworca sama w sobie może przerażać. Zajechaliśmy samochodem od ulicy plażowej, czyli z tyłu. Zostawiliśmy samochód koło jakiegoś zakładu i ruszamy. Z ulicy pocztowej trzeba było wspiąć się na górkę, problemu nie było, znajdowały się tam schody. Weszliśmy po schodach i od razu ukazał się nasz cel. Trzeba było pokonać jeszcze tory kolejowe i już jesteśmy na miejscu.


     Budynek swoim wyglądem trochę przypomina duży dom, a przynajmniej z tyłu. 

     Na wprost znajdowało się wejście do budynku, można było bezproblemowo wejść, drzwi były otwarte.     Trochę zestresowani postanawiamy wtargnąć do środka, oczywiście obawa przed zastaniem kogoś w środku była. Dla własnej satysfakcji jak i śmiechu wzięliśmy do ręki kija, jakby to miało nam w czymś pomóc, ale zawsze to jakaś broń :). Na szczęście w tej części budynku nikogo nie zastaliśmy i rozpoczęliśmy zwiedzanie.
     Wewnątrz dworca totalny bałagan, ściany w opłakanym stanie.     Po zwiedzeniu wnętrza, zboku budynku znajdowało się wejście do piwnicy, również było otwarte.


     I tutaj zaczął się większy stres, grobowa ciemność w piwnicy spowodowała wzrost adrenaliny, jednak nie poddając się wchodzimy. Trzeba mieć ze sobą latarkę, bez tego niestety, ale wejść się nie da. Ktoś wymyślił dla tego obiektu nazwę Krwawa Merry i twierdzi, aby się o tym przekonać należy wejść do piwnicy. Zaciekawieni tym faktem zaczęliśmy szukać owej Merry. Jaki był tego skutek? żaden, Krwawej Merry nie spotkaliśmy jednak na ścianie jest ‘znak’ niby jej obecności… haha, jak dla mnie to rozlana farba :). Ktoś miał pomysł, żeby tak to nazwać. Możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.


     Reszta zdjęć z piwnicy.     Obok budynku dworca znajdował się jeszcze jeden przypominający barak, tam też weszliśmy.      Sosnowiec Jęzor obecnie jest to kolejowa stacja towarowa, pociągi pasażerskie nie zatrzymują się tutaj w ogóle od 2003 roku, z wyjątkiem postojów niektórych wyznaczonych składów (dla kolejarzy, np. podczas zmiany obsady na nastawni), które są oznaczone, jako postoje ‘w razie potrzeby’ w rozkładzie jazdy. Owa stacja jest punktem styku sieci kolejowych PKP, PLK i Infra Silesia.     Spójrzcie na stan torów, aż dziwne, że pociąg ze zdjęcia dał radę po tym przejechać :)


11 komentarzy:

 1. Faktycznie ktoś miał pomysł z tą Krwawą Merry heh, piwnica jest przerażająca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że kij się nie przydał :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo bym nim nie zdziałał, więc zapewne było by tak, że buty pod pachę i dawaj do przodu :P

   Usuń
 3. Faktycznie nie wygląda za ciekawie, ale mimo wszystko warto tam wpaść. No i dobrze, że nikogo nie spotkaliście wewnątrz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba w całej Polsce jest mnóstwo takich opuszczonych dworców, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 5. Spoko zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję odwagi, niezły horror można by tu nakręcić:)

  OdpowiedzUsuń
 7. to nie jest ulica pocztowa tylko PLAŻOWA !!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecież osobowe tam się zatrzymują

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...