31 marca 2014

'Maluch Cafe - Bielsko-Biała'

     Bielsko-Biała od 15 marca może pochwalić się miejscem, które z pewnością zwróci uwagę nie jednej osoby. Tego dnia zaraz przy Bielskim Rynku zostało otwarte małe muzeum-kawiarnia ‘Maluch Cafe’.


     Lokal usytuowany jest w wiekowej kamienicy, posiada dwa poziomy. Poziom drugi znajduje się w piwnicy. Nad lokalem mieści się Dom Gościnny przy Cesarskim Trakcie.

     Wystrój Malucha, jak sama nazwa wskazuje nawiązuje to Fiata 126p. Idealna dbałość o detale, staranne wykonanie nadają temu miejscu niesamowity klimat, a wszystko to z oryginalnych elementów. 
    Znajdziemy tutaj mnóstwo pamiątek po fiaciku, a także różnego rodzaju tablice informacyjne. Wielką uwagę przyciąga witryna lokalu, w której widnieje tył prawdziwego białego Malucha. Z owego tyłu zrobiona została kanapa do siedzenia, pomysł rewelacyjny. Wewnątrz w dalszej części kawiarni znajdziemy przód wspomnianego białego fiata.
  Możemy również obejrzeć schemat silnika, bądź plany bielskiej fabryki FSM, tam właśnie był produkowany Fiat 126p. Oprócz tego w gablotach zawieszonych na ścianach zamieszczone są breloczki do kluczy, różnego rodzaju modele Fiata 126p. W dolnej części kawiarni na ścianie wyeksponowano pięknie podświetloną karoserię Malucha, kanapy zrobione na wzór tapicerki oraz niektóre stoliki wykonane z pierwszych felg fiata.      Dla zainteresowanych jest też możliwość zakupu pamiątek m.in. kubki, notesy, przypinki, koszulki, modele samochodów a nawet pieska z kiwającą głową do samochodu.
     Lokal swoim wyglądem robi niesamowite wrażenie, gratulacje dla właściciela za tak świetny pomysł na kawiarnię.

     Oczywiście oprócz pięknego wystroju można tutaj wypić różnego rodzaju kawę, herbatę, czekoladę na gorąco oraz zjeść domowe ciasta.

   Chcąc nacieszyć się wystrojem nie odmówiliśmy sobie takiej przyjemności i wypiliśmy kawę po Wiedeńsku oraz zjedliśmy przepyszną szarlotkę z bitą śmietaną i ananasem. Wszystko to elegancko podane.Maluch Cafe niewątpliwie jest jedyny w swoim rodzaju.

Kawiarnie znajdziecie przy ulicy Cieszyńskiej 3 – Bielsko-Biała.

11 komentarzy:

 1. na pewno tam zajrzę :) A kawa mmmmmmmmmm aż mi ślinka cieknie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam!!! Boski klimat! Gratuluje Właścicielom pomysłu i życzę wielu zadowolonych klientów, a tacy na pewno będą. Kawiarenka jakich mało!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Miejsce urządzone z pomysłem! podoba mi się:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło patrzeć jak powstają takie tematyczne kawiarenki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja! Ktoś miał fajny pomysł! Mam nadzieję, że miejsce szybko zyska fanów.

  OdpowiedzUsuń
 6. I super, że kreatywność przekłada się na rzeczywistość , świetne miejsce i z pewnością odwiedzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mówiąc bardzo potocznie, dostałam ślinotoku..:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwaga na tą kawiarnie!! Jestem stałym klientem i zawszę coś zamawiam kupuję gadżety. Raz udałem się tam pooglądać modele i inne przedmioty i kelnerka nie pozwoliła mi skorzystać z toalety!! NIE POLECAM!!!I nie radzę tam jechać z daleka bo NAPRAWDĘ NIE WARTO!!W gorszej kawiarni nie byłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę powodem do nie polecania tego lokalu jest fakt, że kelnerka nie pozwoliła skorzystać z toalety?. Wszędzie jest tak, że toaleta w lokalu jest dla klientów, więc nie dziwi mnie fakt, że bez jakiegokolwiek zamówienia nie pozwolili skorzystać z toalety.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...