13 lutego 2014

'Plaża Kleopatry'

      Przeniesiemy się dzisiaj w ciepły zakątek świata, kto z nas teraz nie marzy o tym, żeby w te zimowe dni znaleźć się na plaży i beztrosko się wygrzewać. Wielkimi krokami zbliża się okres letni, więc w związku z tym pokażemy Wam kilka ciekawych miejsc na beztroski wypoczynek. Zaczniemy od Plaży Kleopatry.

     Plaża Kleopatry jest jedną z najpiękniejszych jak i najpopularniejszych Tureckich plaż. Położona na Riwierze Tureckiej w kurorcie Alanya. Jak twierdzą legendy to właśnie w tym miejscu  piękna Kleopatra spotykała się z Markiem Antoniuszem. Tutaj również miała wypoczywać i zażywać kąpieli.

      Sama plaża ma długość ok. 5 kilometrów. Położona jest w zachodniej części historycznego półwyspu Alanya. Rozciąga się tuż przed wejściem do jaskini Damlatas, do której to można wejść z plaży. Jaskinia została odkryta stosunkowo niedawno w 1948 r. w czasie budowy portu. Jej nazwę na język polski można przetłumaczyć, jako ‘Kapiący Kamień’ jest to nawiązanie do licznych stalaktytów, jakie możemy w niej zobaczyć. Panujący w jaskini mikroklimat uważany jest za leczniczy. Podobno ma wyjątkowo dobry wpływ na osoby chorujące na astmę.


     Jak większość plaż w okolicy jest piaszczysta. Woda wzdłuż jej wybrzeża jest wyjątkowo czysta i spokojna. Początkowo łagodne zejście do wody nagle zamienia się w gwałtowne obniżenie dna i już po przejściu kilku kroków od brzegu można się swobodnie zanurzyć. Wschodnia część plaży posiada nieco ciemniejszy piasek i kamienie.


     Dzięki czystej wodzie i odpowiedniej głębokości można uprawiać tutaj różnorodne sporty wodne min. pływanie, windsurfing, parasailing czy nurkowanie. Na plaży można zagrać w siatkówkę, odbywają się tutaj również zawody w tej dyscyplinie. Hotele oferują swoim gościom korty tenisowe, boiska, baseny i siłownie.
Infrastruktura jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Można wypożyczyć leżaki, parasole przeciwsłoneczne a także zjeść posiłek w jednej z licznych restauracji. Serwowane są potrawy kuchni chińskie, francuskiej oraz śródziemnomorskiej. Nie brakuje również tradycyjnych tureckich przysmaków. W pobliżu plaży można również znaleźć Aquapark.


      Plaża Kleopatry jest plażą publiczną, płatne jedynie jest wynajęcie parasoli i leżaków oraz oczywiście wszelkie sporty wodne.      Kilkusekundowe wideo, widok z plaży na morze :)


7 komentarzy:

 1. piękna plaża :-)

  www.hotelowerecenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja bym chciała się teraz wylegiwać na takiej plaży :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ się letnio zrobiło:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będziecie dodawać więcej informacji z Turcji? nigdy tam nie byłem a szukam czegoś na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam tam w zeszłe lato, plaża przepiękna. Polecam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...