24 stycznia 2014

'Wiedeński Park Rozrywki'

  Mam nadzieję, że dzisiaj dostarczymy Wam trochę zabawy. Dzisiejszy post dotyczyć będzie Wiedeńskiego parku rozrywki ‘Wiener Prater’ oj, duuuużo zabawy J

     Jeśli chcecie poczuć się jak dzieci to koniecznie musicie odwiedzić właśnie Wiener Prater. Morze karuzel i wszelkiego rodzaju atrakcji. Wiener Prater, czyli park publiczny o wielkości 1700 ha, położony jest między Dunajem a Kanałem Dunajskim. Niegdyś były to tereny łowieckie Habsburgów, które Cesarz Józef II udostępnił publiczności w 1766 roku. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa, pratum, co oznacza tyle co łąki. Jest to popularny ośrodek wypoczynkowo-sportowy. W parku można się bawić na prawie wszystkich możliwych rodzajach karuzel. Jest to też idealne miejsce na zwykły spacer. Największy i najbardziej znany Diabelski Młyn ma prawie 65 m wysokości i waży 430 ton. Obraca się bardzo powoli, co pozwala na delektowanie się widokiem Wiednia. Miejsce zabaw nazywane jest Wurstelprater. Wiedeńczycy i nie tylko mogą tam podróżować koleją parkową Liliputbahn. Znajduje się tutaj wielki lunapark a w nim przerażające kolejki, domy strachu, karuzele i inne.
     Park jest otwarty od 10 do północy, od marca do końca października. Kilka atrakcji, takich jak restauracje czy budki z jedzeniem są czynne przez cały rok. Park można odwiedzać bezpłatnie. Korzystając z karuzel płaci się za każdą z osobna, ceny wahają się od 1 do 15 euro.

Zapraszam na małą sesję i do obejrzenia filmików.
Teraz zapraszam na seans, na filmikach kolejno atrakcje:
Boomerang
Extasy
Schwarze Mamba
Praterturm
miłego seansu :)

4 komentarze:

  1. Marzy mi się taka wycieczka do wesołego miasteczka...

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam 8 lutego i jakieś 40% wesołego miasteczka mimo zimy działa na najwyższych obrotach. Muzyka, krzyki, kolory i słońce. Przyznam szczerze, że byłam zaskoczona, bo myślałam, że podreptam po między martwymi karuzelami i pójdę dalej. Wrócę tam w sezonie na bank! To będzie zabawa :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...