09 stycznia 2014

'Stadion Narodowy oraz Restauracja Polka'


           Na miejscu byłego Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie powstał nowy stadion. Stadion Narodowy powstał z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest on wielofunkcyjny, głównie piłkarski. Położony na Kamionku (część Pragi Południe). Wybudowany został w latach 2008-2011 r. i oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012. Posiada 4 kategorię w klasyfikacji UEFA. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc, wszystkie dla osób siedzących w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie i 69 lóż dla 800 osób. Od 1 stycznia 2013 firma Spółka PL.2012+ jest operatorem Stadionu Narodowego. W czasie trwania Euro 2012 zostały rozegrane trzy spotkania grupowe, mecz otwarcia wraz z  oficjalną ceremonią, jeden ćwierćfinał i jeden półfinał.
Jest on dostępny dla wszystkich, jego zewnętrzna część jak i wnętrze. Jeśli chcemy zwiedzić wnętrze stadionu można sobie zarezerwować bilet, najszybciej poprzez oficjalną stronę Stadionu Narodowego. Stadion oferuje również punkt widokowy.


     Wiele osób twierdzi, że jest on nie potrzebny, krążą różnie, przeróżne opinie na jego temat. Spora grupa ludzi się z niego naśmiewa, za pewne nie jedno słyszeliście. Jednak ja myślę, że ten stadion to dobra inwestycja. Organizowane są przeróżne imprezy, koncerty oraz na chwilę obecną lodowisko. I dlaczego tutaj narzekać? a właśnie dlatego, że mamy tendencję do narzekania ;) Trzeba przyjść i przekonać się jak jest.


     Drugim tematem posta będzie krótka informacja na temat restauracji ‘Polka’ a właściwie to pokazanie Wam jak wygląda jej wnętrze. Zjedliśmy tam, co prawda jedną potrawę. Dlaczego? Dlatego, że byliśmy już najedzeni a weszliśmy tylko z czystej ciekawości. Jest to jedna w wielu restauracji Magdy Gessler. Mieści się ona na ulicy Świętojańskiej 2 w Warszawie, nieopodal jej słynnej restauracji ‘U Fukiera’.  W restauracji serwowane są dania z kuchni polskiej z ekologicznych produktów o dobrym smaku. Przynajmniej tak się restauracja reklamuje. Jak smakują potrawy? Tego nie wiem. Spróbowaliśmy tylko pierogi ze szpinakiem i jeśli mam być szczery, to nie było to powalające danie, ale też nie powiem, że było niedobre. Przeciętne pierogi naszym zdaniem.
Przy kolejnej okazji na pewno wrócimy i sprawdzimy jak smakują inne dania. A teraz zapraszam Was do wnętrza lokalu.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...